Atribuită Cumpărare directă

Furnizare energie electrica, la pretul unitar de 670,62 lei/MWh, care contine: - Pretul propriu de furnizare a energiei electrice: 374,08 lei/MWh; - Tariful pentru introducerea energiei electrice in retea (TG): 1,30 lei/MWh; - Tariful pentru extragerea energiei electrice din retea (TL): 19,22 lei/MWh; - Tariful pentru serviciul de sistem: 10,82 lei/MWh; - Tariful pentru serviciul de distributie joasă tensiune: 178,78 lei/MWh (include si IT si MT); - Tariful pentru cogenerarea de inalta eficienta: 17,12 lei/MWh; - Costul certificatelor verzi: 64,07 lei/MWh; - Valoarea accizei necomerciale: 5,23 lei/MWh. Preturile de mai sus nu contin TVA. Pretul unitar nu contine abonamentul de 0,19 lei/zi/loc de consum! Perioada contractantă: 01.06.2021 - 31.12.2021. Tarifele reglementate pentru serviciile de transport TG mediu, TL local, tarifele de servicii sistem, tarifele specifice de distributie ale energiei electrice, contributia pentru cogenerarea de inalta eficienta si certificatele verzi sunt supuse reglementarii ANRE, iar acciza pentru electricitate conform legislatiei in domeniu si se modifica fara aditionare de contract. Pretul propriu de furnizare al energiei electrice este valabil doar cu achizitia Pachetului ce include si contract de furnizare de gaze naturale

Număr anunț
DA28013578
Autoritate contractantă
COMISARIATUL REGIONAL PENTRU PROTECTIA CONSUMATORILOR REGIUNEA CENTRU BRASOV (CUI 23016669)
Furnizor / câștigător
ELECTRICA FURNIZARE SA (CUI 28909028)
Cod CPV
09310000-5
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
10,06 RON
Valoare atribuită
10,06 RON
Data publicării
20.05.2021 00:00
Data finalizării
20.05.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

10,06 RON

din 10,06 RON estimat