Atribuită
Cumpărare directă
A. INTOCMIREA DOCUMENTELOR DE SECURITATE A MUNCII (cuprinde documentele obligatorii conform Legii nr.319/2006 a Securitatii si sanatatii in munca si a normelor metodologice de aplicare a acesteia prezentate in H.G. 1425/2006) B. INTOCMIREA DOCUMENTELOR LEGATE DE SITUATII DE URGENTA (cuprinde documentele obligatorii conform Legii nr. 481/2004, Legii nr. 307/2006 si O.M.A.I. nr. 163/2007) C. INTOCMIREA DOCUMENTELOR LEGATE DE APARAREA IMPOTRIVA INCENDIILOR in conformitate cu Legea 307 / 2006 si ORD 163 / 2007. D. ASISTENTA PERIODICA 1. Efectuarea instruirii introductiv – generale a angajatilor. Furnizarea si intocmirea Fiselor de instruire individuala SSM si SU pentru toate categoriile de angajati. 2. Verificarea / participarea alaturi de conducatorul locului de munca sau persoana desemnata cu atributii SSM si SU (numita prin decizie interna de catre conducatorul unitatii beneficiare conf. prevederilor art. 20 din H.G. 1425/2006) la instruirea periodica a personalului prin prelucrarea materialelor cuprinse in Dosarele SSM si SU. Verificarea insusirii acestor materiale de catre angajati, se va realiza de catre Serviciul Extern SSM si SU pe baza de testare anuala; 3. Urmarirea realizarii masurilor dispuse privind SSM si SU de catre inspectorii de munca, cu prilejul vizitelor de control si al cercetarii evenimentelor / asistenta privind punerea in aplicare a masurilor dispuse; 4. Verificarea insusirii cunostintelor SSM si SU de catre angajati, pe baza de testare anuala.
- Număr anunț
- DA28014223
- Autoritate contractantă
- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU STIINTE BIOLOGICE (CUI 3324060)
- Furnizor / câștigător
- URBAN PROIECT A.S. SRL (CUI 30673580)
- Cod CPV
- 79414000-9
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 3,01 RON
- Valoare atribuită
- 3,01 RON
- Data publicării
- 20.05.2021 00:00
- Data finalizării
- 24.05.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.