Atribuită
Cumpărare directă
Tichete sociale pentru gradinita cu valoare nominala 100 lei PENTRU ORASUL STEFANESTI Tichetele sociale PENTRU LUNILE APRILIE SI MAI 2021 (30 buc x 100 lei) pentru gradinita Social Pass se acorda conform Legii nr. 248/2015 privind stimularea participarii în învatamântul prescolar a copiilor provenind din familii defavorizare si Legea nr. 49/16.04.2020 pentru modificarea si completarea Legii nr. 248/2015. Cadrul legal a creat un sistem de sprijin pentru copiii prescolari la care participa mai multe institutii în fiecare comunitate: unitatea teritorial–administrativa, institutia de învatamânt prescolar, inspectoratul scolar si unitatea emitenta. Tichetele sociale pentru gradinita Social Pass se acorda pentru stimularea participarii la gradinita a copiilor între 3 si 6 ani. Stimulentul, acordat prin intermediul unui tichet social pentru gradinita în valoare de 100 de lei lunar/copil, se acorda prescolarilor care indeplinesc conditiile de frecventa prevazute de lege.. Tichetele sociale pentru gradinita pot fi utilizate exclusiv pentru achizitionarea de produse alimentare si de igiena, imbracaminte si/sau rechizite
- Număr anunț
- DA28250591
- Autoritate contractantă
- ORASUL STEFANESTI (CUI 4122574)
- Furnizor / câștigător
- SODEXO PASS ROMANIA (CUI 11071295)
- Cod CPV
- 79823000-9
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 0 RON
- Valoare atribuită
- 0 RON
- Data publicării
- 23.06.2021 00:00
- Data finalizării
- 23.06.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.