Atribuită
Cumpărare directă
DESCRIERE SERVICIULUI: Serviciile se presteaza in conformitate cu prevederile Ordinului ANRE nr. 5/2009 abrogat si inlocuit prin Ordinul ANRE 89/2018 si Ordinul ANRE nr. 179/2015, emise de Autoritatea nationala de reglementare in domeniul energiei. Operetiuni efectuate (conforme cu anexa 4 a ordinului ANRE nr. 179/2015): 1.Verificarea arzatorului si a starii imbinarilor si garniturilor de etansare aferente. 2.Verificarea detectoarelor automate de gaze montate la locul de consum si stabilirea termenului de valabilitate a acestora, avand in vedere durata normata de utilizare specificata in prescriptiile tehnice ale producatorului. 3.Verificarea mecanica a stabilitatii conductelor montate aparent pe suporturi. 4.Verificarea etanseitatii imbinarii conductelor si armaturilor la presiunea de lucru a gazului din instalatie, cu aparate electronice de detectie a gazului(detector de gaz mobil). 5.Verificarea functionarii echipamentelor si dispozitivelor auxiliare (aparate de masura, control, reglare si de siguranta) din componenta instalatiei de utilizare si a instalatiei de alimentare cu energie electrica a acestora, dupa caz. 6.Emiterea avizului de functionare a instalatiei cu specificarea datei urmatoarei verificari periodice. TERMEN DE PRESTARE: 7 zile de la lansarea comenzii.
- Număr anunț
- DA28130628
- Autoritate contractantă
- UNITATEA MILITARA 0461 BUCURESTI (CUI 4204224)
- Furnizor / câștigător
- ENGIE ROMANIA S.A. (CUI 13093222)
- Cod CPV
- 71356100-9
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 460 RON
- Valoare atribuită
- 460 RON
- Data publicării
- 07.06.2021 00:00
- Data finalizării
- 08.06.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.