Atribuită Cumpărare directă

DOZE SI MOD DE ADMINISTRARE Adulti Astm bronsic Se administreaza in medie o doza recomandata de 12,5-25 mg /zi i.v lent , i.m. sau subcutanat. Hipotensiunea arteriala din decursul rahianesteziei Doza recomandata de 3-6 mg se administreaza i.v. lent (maxim 9 mg), repetand in functie de raspuns la 3-4 minute, pana la o doza maxima recomandata de 30 mg. Hipotensiune arteriala Efedrina se administreaza in doza recomandata de 10-50 mg i.m. sau subcutanat sau 5-25 mg lent i.v., repetand la nevoie pana la 50 mg i.m. sau 25 mg i.v. Doza zilnica administrata parenteral la adulti nu trebuie sa depaseasca 150 mg. Copii Doza recomandata de 0,1-0,2 mg/kg se administreaza i.m., i.v.lent sau subcutanat, in 4-6 prize

Număr anunț
DA28345582
Autoritate contractantă
SPITALUL OBSTETRICA GINECOLOGIE PLOIESTI (CUI 2844260)
Furnizor / câștigător
BIO EEL SRL (CUI 1199107)
Cod CPV
33690000-3
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
1.080 RON
Valoare atribuită
1.080 RON
Data publicării
07.07.2021 00:00
Data finalizării
08.07.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

1.080 RON

din 1.080 RON estimat