Atribuită Cumpărare directă

Chito-SAM™ 100 este un pansament hemostatic realizat din chitosan pur si este destinat opririi hemoragiilor într-un timp foarte scurt. Este un pansament hemostatic usor de folosit, foarte eficient si sigur pentru pacient. Chito-SAM 100 actioneaza independent de procesul natural de coagulare a sângelui. Poate fi folosit în cazul sângerarilor moderate sau chiar severe, sau în managementul escoriatiilor, al taieturilor sau întepaturilor. Caracteristici cheie: fabricat din chitosan 100%, usor de îndepartat cu apa sau solutie salina, ambalat steril, în ambalaj impermeabil Beneficii: opreste hemoragia în câteva minute din momentul aplicarii, usor de aplicat, ambalaj usor de desfacut Mod de prezentare si livrare: pansament pliat in Z, 7,5 x 183 cm, ambalat individual steril. Valabilitate: 3 ani de la data fabricatiei

Număr anunț
DA28433097
Autoritate contractantă
Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii Cluj-Napoca (CUI 4426352)
Furnizor / câștigător
MEDIMPACT SRL (CUI 13720895)
Cod CPV
33141127-6
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
1.185 RON
Valoare atribuită
1.185 RON
Data publicării
21.07.2021 00:00
Data finalizării
22.07.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

1.185 RON

din 1.185 RON estimat