Atribuită
Cumpărare directă
Obiectul contractului il constituie achizitia pentru “Servicii de efectuare a determinarilor de zgomot si vibratii la URAC x 2“ . Valoarea totala pentru achizitionarea acestor servicii este de: 5.000,00 RON fara TVA. Pretul va fi mentinut pe toata perioada derularii comenzii. Primul studiu trebuie efectuat pana cel tarziu la data de 19.07.2021. Al doilea studiu se va realiza doar la solicitarea beneficiarului pana la 10.12.2021. Locul prestarii: Atelierul Forja din cadrul URAC-Atelierele Centrale, str. Dr. Grozovici nr. 2-4, sector 2 Cerinţe privind execuţia: Prestatorul se obliga sa respecte conditiile din Caietul de Sarcini SVA 201. Măsurătorile de zgomot se vor efectua la limita de proprietate, în 8 puncte amplasate în zonele de expunere, indicate de Beneficiar. Măsurătorile de vibraţii se vor efectua în zona de nord a platformei, spre str. Pîrgari, la limita de proprietate STB SA, în două puncte de măsurare. Intervalul de timp în care se vor efectua probele va respecta programul de lucru al URAC-STB SA: de luni până vineri în intervalul orar 07:00-15:00; Probele de zgomot şi vibraţii se vor efectua în prezenţa reprezentanţilor STB SA. Prestatorul va emite rapoarte de încercare pentru fiecare tip de măsurătoare efectuată. Raportul de încercare va conţine şi interpretarea rezultatelor obţinute în urma măsurătorilor în conformitate cu prevederile din actele normative. Achizitia se finalizeaza prin comanda SAP.
- Număr anunț
- DA28404070
- Autoritate contractantă
- Societatea de Transport Bucuresti STB SA. (CUI 1589886)
- Furnizor / câștigător
- ENVIRO CONSULT SRL (CUI 15985732)
- Cod CPV
- 90742300-3
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 5.000 RON
- Valoare atribuită
- 5.000 RON
- Data publicării
- 15.07.2021 00:00
- Data finalizării
- 15.07.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.