Atribuită
Cumpărare directă
Sterilizant la rece pentru instrumentar si endoscoape Este un sterilizant care contine glutaraldehida INDICATII Sterilizarea totala la rece a materialului chirurgical si medical. Sterilizarea materialului endoscopic si a materialului termosensibil Produs conform cu directivele 93/42/CEE. MOD DE UTILIZARE: Curatati si clatiti cu grija înainte de imersare în solutia sterilizanta. Timp maxim de sterilizare 60 minute Durata de utilizare: 30 zile din momentul primei imersii. PROPRIETATI MICROBIOLOGICE: • EN 1040: Bactericid – Faza 1; EN 13727: Bactericid (Faza2 – Etapa1); NF T 72-171: Bactericid (spectrul 4 - în prezenta substantelor interferente: conditii de curatenie si in prezenta apei dure); NF T 72-171: Bactericid în prezenta substantelor interferente(Mycobacterium smegmatis) NF T 72-190: Bactericid (metoda port-germenilor); • EN 14348: Micobactericid - M.Terrae ; M. Avium; Tuberculocid, Bacilului Koch (B.K.)conform tehnicii BACTEC EN 14563 Tuberculocid M.Terrae ; • EN 1275: Fungicid Faza 1 EN 13624; Fungicid (Faza2 – Etapa1) (Candida albicans; Aspergillus niger) NF T 72-190: Fungicid (metoda port-germenilor)T 72-301: Fungicid în 10 minute; • Virucid: HIV-1, HBV, BVDV (HCV); NF T 72-180; • Sporicid: NF T 72-230: Sporicid (B.cereus , B.subtilis); NF T 72-231: Sporicid (Cl. sporogenes
- Număr anunț
- DA28386942
- Autoritate contractantă
- Spitalul Clinic Colentina (CUI 4283929)
- Furnizor / câștigător
- SANTOMED IMPEX SRL (CUI 25115790)
- Cod CPV
- 24326100-6
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 4.000 RON
- Valoare atribuită
- 4.000 RON
- Data publicării
- 13.07.2021 00:00
- Data finalizării
- 14.07.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.