Atribuită
Cumpărare directă
Modulul va permite exportul fişierelor aferente declaraţiei P2000 în format XML, conform ordinului comun MAI (279/17,12.2012) şi MFP (1736/20.12.2012) care a stabilit un model cadru în vederea schimbului de informaţii între ANAF şi autorităţile administraţiei publice locale. Fişierul exportat va fi validat şi ataşat la pdf-ul inteligent în template-ul pus la dispoziţie de ANAF (DUKIntegrator), şi apoi semnat electronic cu certificat digital calificat. Acest export va conţine date despre contribuabili, clădiri, terenuri şi mijloace de transport aflate în proprietate, conform structurii stabilite. Datele exportate vor fi marcate cu data exportului, iar cele invalide vor fi marcate ca atare, pentru revizuire şi corectare ulterioară. Modulul trebuie să permită obţinerea automată a formularelor F2201 şi prelucrarea datelor returnate de ANAF în formulare F2202 în vederea automatizării obţinerii informaţiilor cu privire la emiterea şi instituirea popririlor şi va permite emiterea efectivă a acestora şi salvarea în modulul de executare silită. Modulul va permite realizarea schimbului de date în vederea instituirii de popriri cu: Casele de Pensii Judeţene, Casele de Pensii Sectoriale (M.A.L şi M.Ap.N.), ANAF (formular F2202), ITM, B.J.A.B.D.E.P., Oficiul Naţional al Registrului Comerţului, Oficiul de Cadastru şi Publicitate Imobiliară prin asigurarea posibilităţii încărcării informaţiilor primite de la instituţiile menţionate, precum şi date preluate de la alte instituţii.
- Număr anunț
- DA28319995
- Autoritate contractantă
- U.A.T BORSA (CUI 3627544)
- Furnizor / câștigător
- INTEGRISOFT SOLUTIONS SRL (CUI 12448483)
- Cod CPV
- 72268000-1
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 16.000 RON
- Valoare atribuită
- 16.000 RON
- Data publicării
- 02.07.2021 00:00
- Data finalizării
- 02.07.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.