Atribuită
Cumpărare directă
Servicii de proiectare arhitecturala , pe baza de contract, care constau in lista de cantitati pentru reparatii curente (cu preturi si fara preturi,antemasuratori si estimare costuri lucrari)pentru suprafata prpusa pentru inteventii si anume corp C1 (1591.40 mp),Corp C 2 (269.25 mp)si parcare (410mp), cu o suprafata totala de 2271 mp. Lista de cantitati pentru reparatiile curente va fi întocmita de personal atestat de Ministerul Culturii ,respectiv specialiști în domeniul restaurare arhitectură, imobilul aflat în administrarea ICR cu sediul în Aleea Alexandru nr. 38, sector 1, București, fiind monument istoric înscris în lista LMI 2015 la poz. 245, cod B-II-m-B-17971 ”Casă din prima jumătate a sec. XX”, având C1 construcție principală și C2 anexe. Autoritatea contractanta solicita garantie de buna executie in cuantum de 10 % din valoarea contractului fara TVA. Termenul de predare al docmentatiei este de cel mult 45 zile de la semnarea contractului. Se solicita copie dupa CUI, si atestate specialiști.
- Număr anunț
- DA28360874
- Autoritate contractantă
- Institutul Cultural Roman (CUI 15726657)
- Furnizor / câștigător
- POLARH DESIGN SRL (CUI 389642)
- Cod CPV
- 71220000-6
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 27.252 RON
- Valoare atribuită
- 27.252 RON
- Data publicării
- 08.07.2021 00:00
- Data finalizării
- 09.07.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.