Atribuită Cumpărare directă

Cartus reactivi gaze in sange, electroliti si cooximetrie - 300 teste, compatibil cu analizoarele GEM PREMIER 5000. pH, pO2 (presiune partiala O2), pCO2(presiune partiala CO2), Na (Sodiu), K (Potasiu),Ca (Calciu),Cl (clor), Hct(Hematocrit), Glic(Glicemie), Lac (Lactat),Bilirubina totala. CO-OXIMETRIE:tHb(Hemoglobina totala),HHb(Hemoglobina redusa),O2Hb(Oxihemoglobina),COHb(Carboxihemoglobina),MetHb(Methemoglobina). Parametri calculati:HCO3std(Bicarbonat standard),HCO3(Bicarbonat),TCO2(Dioxid de carbon Total),BE (ecf)(Exces de baze in fluide extracelulare ),BE(B)(Exces de baze ),SO2c(Saturatie oxigen),Ca++(7,4)(Calciu ionic la ph standard (Ph7.4),HBc (Hemoglobina tot. calculata),O2ct(Continut oxigen),O2cap(Capacitate oxigen ),A-aDO2(Gradient de oxigen alveolar-arterial),pAO2(Presiune partiala de oxigen alveolar),paO2/pAO2(Raport gradient oxigen perete alveolar / oxigen in cavitatea alveolara),RI(Index respirator),CaO2(Concentratie de oxigen arterial),CvO2(Concentratie de oxigen venos),a-vDO2 ( Gradient oxigen arterial/venos),Qsp/Qt (Sunt fiziologic intrapulmonar),Qsp/Qt est ( Sunt fiziologic intrapulmonar estimat),AnionGap ( Deficit anionic ),P50 (Presiunea partiala a oxigenului la 50% oxihemoglobina),sO2 (Saturatie de oxigen),ccO2 ( Continut ideal de oxigen al sangelui care paraseste alveola),Hct (c) ( Hematocrit calculat),P/F ratio (Index de oxigenare). Valabilitatea cartusului este de 31 zile din momentul instalarii.

Număr anunț
DA28309236
Autoritate contractantă
INSTITUTUL DE URGENTA PENTRU BOLI CARDIOVASCULARE SI TRANSPLANT TARGU MURES (CUI 32051606)
Furnizor / câștigător
PRION POCT SRL (CUI 25426886)
Cod CPV
33124131-2
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
24.000 RON
Valoare atribuită
24.000 RON
Data publicării
01.07.2021 00:00
Data finalizării
02.07.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

24.000 RON

din 24.000 RON estimat