Atribuită
Cumpărare directă
TRUSA STANDARD DE PRELEVAREA A MOSTRELOR BIOLOGICE PENTRU DETERMINAREA ALCOOLEMIEI-AVIZUL CONSILIUL SUPERIOR DE MEDICINA LEGALA - NR. 2 / 20.03.2015 Este produsa in conformitate cu Ordinul Ministerului Sanatatii nr. 277 din 18.03.2015 DESCRIERE: 1. Cutie de carton, împachetata antiefractie si inscriptionata, pentru introducerea componentelor necesare prelevarii mostrelor biologice; 2. Container de plastic pentru cele patru tuburi speciale de recoltare vidate; 3. Container de plastic pentru materialele consumabile necesare recoltarii; 4. Patru tuburi speciale de recoltare, vidate, cu capacitate de câte 6 ml, cu substanta anticoagulanta, respectiv fluorura de sodiu si fie oxalat de potasiu, fie citrat de sodiu, cu etichete diferit colorate, inscriptionate cu numarul mostrei, seria sigiliului si caseta libera pentru consemnarea numelui persoanei supuse recoltarii, datei si orei recoltarii mostrei biologice; 5. Manusi latex; 6. Holder si doua ace de punctie venoasa; 7. Doua tamponane de unica folosinta cu dezinfectant tegumentar nonalcoolic (clorura de benzalconiu); 8. Doua banzi adezive (plasture); 9. Formulare înseriate pe hârtie autocopiativa ce trebuie completate cu ocazia recoltarii (conform Ordinului 277/18.03.2015); 10. Sigiliu autocolant pentru containerul cu tuburile speciale de recoltare vidate; 11. Sigiliu de unica folosinta, înseriat, cu grad de securitate sporit, cu fir de plastic si inel metalic cu partile componente lipite. Trusa respecta ca
- Număr anunț
- DA28344589
- Autoritate contractantă
- SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA ALEXANDRIA (CUI 4253650)
- Furnizor / câștigător
- ALPHA HIPOMED SRL (CUI 30051812)
- Cod CPV
- 33141625-7
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 3.937 RON
- Valoare atribuită
- 3.937 RON
- Data publicării
- 07.07.2021 00:00
- Data finalizării
- 07.07.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.