Atribuită Cumpărare directă

Aparatul de aerosoli cu ultrasunete Laica MD6026 dispune de cel mai nou design si cea mai performanta tehnologie, fiind caracterizat de o silentiozitate exceptionala. Din acest motiv este ideal pentru copii care de obicei se sperie de zgomotul facut de alte aparate, prin urmare acesta poate fi utilizat si la bebelusi in timpul somnului. Terapia cu aerosoli este eficienta in tratamentul afectiunilor pulmonare, traheitei, astmului, bronsitei, sinuzitei si alergiilor; poate inlatura de asemenea neplacerile cauzate de raceli si iritatii alergice si atenua stimulii care produc tusea, durerea si senzatia de compresie din sinusurile paranazale, facilitand expectorarea. Cu ajutorul aparatului de aerosoli cu ultrasunete Laica MD6026, preparatele pentru inhalare sunt transformate, prin oscilarea unui cristal piezoelectric prezent in aparat, in microparticule de lichid dispersate in aer. Aceste particule, de dimensiuni cuprinse intre 1 si 5 microni, reusesc sa penetreze pana in adancimile cailor respiratorii, ducand principiile active in punctele corecte si in mod concentrat. Caracteristici: - Principiul de functionare: aparat de aerosoli cu ultrasunete; - Marimea medie a particulelor: 3,4 microni; - Volum maxim de produs de inhalare: 8 ml; - Capacitate de vaporizare: circa 0,4 ml/min; - Capacitatea capsulei de medicament: maxim 15 cc; - Dimensiuni: L=15, l=11, h=10; - Greutate: 350 grame; - Se alimenteaza la priza. Pachetul contine: - Aparat aerosoli cu ultrasunete Laica MD602

Număr anunț
DA28330286
Autoritate contractantă
SPITALUL FILISANILOR (CUI 5077722)
Furnizor / câștigător
CARTO - PLAST SRL (CUI 22847422)
Cod CPV
24959100-2
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
243 RON
Valoare atribuită
243 RON
Data publicării
05.07.2021 00:00
Data finalizării
06.07.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

243 RON

din 243 RON estimat