Atribuită
Cumpărare directă
YDAL MEC solutie dezinfectanta maini si suprafete Virucid Avizat Biocid 75% alcool 1000ml cu pulverizator. Descriere: Dezinfectant medical Numar aviz Ministerul Sanatatii: 4191BIO/01/12.24. Tip de produs biocid TP1;TP2; TP4. Fara clatire YDAL MEC este ideal pentru utilizarea in centre medicale, spitale si nu numai datorita puterii mari de distrugere a virusilor, bacteriilor si a microbilor dar si a fungilor. Produsul poate fi utilizat pentru dezinfectarea in conditii de curatenie a echipamentelor, instrumentar medical, ustensilelor de consum, suprafetelor tari neporoase. YDAL MEC este destinat pentru dezinfectarea mainilor prin frecare, fara clatire, a personalului din zone industriale, amplasamente institutionale si profesionale, din unitati sanitare. Aceasta utilizare este datorata efectului virucid, bactericid si levuricid manifestat la un minut de actiune al produsului YDAL MEC, precum si a capacitatii de evaporare rapida a amestecului de solventi din produs. Metoda de aplicare /dozare: Se aplica 1,5 - 2 ml de produs YDAL MEC nediluat pe suprafata mainilor curate (piele intacta) si se freaca mainile pana la evaporare timp de 60 sec. Dupa utilizare, mainile nu se clatesc cu apa. Timp de actiune: 1 minut. Metode de testare: EN 1500, EN 13727:2012+A2: 2015, EN 13624, EN 13697:2015 Timp de actiune: 1 minut. Spectru: bactericid, fungicid si levuricid, in conditii de curatenie Efect bactericid (EN 1500- E. coli K12 NCTC 10538)- Efect bactericid (EN 13727:2012+A2: 2015
- Număr anunț
- DA28432867
- Autoritate contractantă
- CENTRUL REGIONAL DE TRANSFUZIE SANGUINA (CUI 3126543)
- Furnizor / câștigător
- FOR OFFICE SRL (CUI 33947443)
- Cod CPV
- 33741300-9
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 765 RON
- Valoare atribuită
- 765 RON
- Data publicării
- 21.07.2021 00:00
- Data finalizării
- 21.07.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.