Atribuită
Cumpărare directă
Lucrari de decolmatare, cosmetizare parau Ghimbasel.Sunt necesare lucrari de regularizare a cursurilor de apa Conform Legii nr.107/1996 pentru asigurarea unei curgeri libere a apelor cu scopul de aparare impotriva incendiilor sau a fenomenelor hidrometeorologice, a prevederilor art.8 lit.k din OG nr.21/2002 privind gospodarirea localitatilor.In urma numeroaselor avertizari emise de catre Administrația Națională de Meteorologie, de cod portocaliu si cod galben pentru precipitatii abundente in zona centru, a verificarilor efectuate in teritoriu, a acordului pentru efectuarea de lucrari emis de catre Administratia Bazinala de Apa Olt Sistemul de Gospodarire a Apelor Brasov sub nr. 9548/LB/17.11.2020, s-a constatat necesitatea initierii unor acţiuni de nivelare/excavare pe alocuri a parâului Ghimbăşel, cu lucrari de intretinerea digurilor si a malurilor, a cursului de apa, lucrari ce vor asigura si combaterea si eroziunea solului. La solicitarea autoritatii contractante (in functie de starea a zi a paraului Ghimbasel ) se vor efectua 2 (doua) sesiuni de decolmatare,cosmetizare parau Ghimbasel, conform ordinelor de incepere pe care le va emite autoritatea contractanta Va rugam sa ne transmiteti pe mail oferta de pret defalcata pentru lucrarile necesar a fi executate, conform formularului anexat.
- Număr anunț
- DA28459802
- Autoritate contractantă
- Primaria Orasului ghimbav (CUI 4801362)
- Furnizor / câștigător
- MOTCAR S.R.L. (CUI 1097816)
- Cod CPV
- 45246000-3
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 300.000 RON
- Valoare atribuită
- 300.000 RON
- Data publicării
- 26.07.2021 00:00
- Data finalizării
- 27.07.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.