Atribuită Cumpărare directă

Biohumussol este un îngrășământ organic 100%, un fertilizant humic activ, pur ecologic, ce stimulează creșterea și sănătatea plantelor. Conține săruri de acizi humici, acizi huminici, fulvo acizi, aminoacizi, micro și macro elemente, bacterii vii și alte substanțe ușor de absorbit și asimilat de către plante. Poate fi aplicat pentru sistemul foliar și radicular prin orice metodă de stropire sau irigare, sporind creșterea numerică și dimensională a frunzelor și a rădăcinilor. CERTIFICAT ECOLOGIC DE OKO-BCS GARANTIE*40l, Etamin este un Biostimulator NPK ecologic cu microelemente și L-aminoacizi ce acționează direct la rădăcină. Etamin facilitează sintetizarea proteinelor permițând plantei să treacă peste perioadele de stres termic sau hidric. Este un bioactivator al proceselor metabolice naturale ale plantei. Conținutul de L-aminoacizi facilitează absorbția microelementelor și a substanțelor active determinând sporuri de producție*10l,Bioprotekt este un insecto fungicid organic 100%, realizat din ulei de neem, materie organica, microorganisme, uleiuri esentiale, acizi humici si huminici cu rol protector pentru plante (Trichoderma harzianum). Bioprotekt combate Lepidoptera, Viermele sârmă, Buha semănăturilor (Agrotis Segetum), Afidele (Aphis sambuci, Aphis pomi, Dyshapis plataginea), Tanymecus, Musculița albă (Trialeurodes vaporariorum), Episyrphus balteatus (Diptera), Gândacul de colorado, Tripsi, Viermele roșu al paiului (Hiplodiplozis marginala), Gărgărița (Eurygaster sp)*5l

Număr anunț
DA28401015
Autoritate contractantă
Comuna Galbinasi (CUI 3724440)
Furnizor / câștigător
BHS BIO INNOVATION SRL (CUI 23074759)
Cod CPV
24440000-0
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
2.889 RON
Valoare atribuită
2.889 RON
Data publicării
15.07.2021 00:00
Data finalizării
16.07.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

2.889 RON

din 2.889 RON estimat