Atribuită Cumpărare directă

Hipocloritul de sodiu solutie min 12,5% clor activ - publicat atât cu CPV 24312220-2 Hipoclorit de sodiu (Rev.2) cât și cu CPV 24962000-5 Produse chimice pentru tratarea apei (Rev.2) - se prezinta sub forma de lichid galben-verzui, cu miros specific de clor. Solubilitatea în apa este nelimitata. Produsul se utilizeaza la: 1. - dezinfectarea apei potabile, a apei de piscina, rezervoare de apa, trasee de apa etc. 2. - dezinfectarea spatiilor private si zonelor de sanatate publica (pardoseli, sticlarie, obiecte din faianta, instalatii sanitare), cu exceptia unitatilor medicale. Chimcomplex S.A. Borzesti detine avize de biocid pentru utilizarile de mai sus. 3. - Hipocloritul de sodiu se mai utilizeaza ca agent de înalbire în industria textila, a celulozei, a hârtiei, agent oxidant în industria chimica. Produsul este fabricat în instalațiile tehnologice de la : - sediul Societății CHIMCOMPLEX S.A. BORZEȘTI, str. Industriilor nr. 3, loc. Onești (Platforma Borzești) , jud Bacău; - sediul SUCURSALEI RÂMNICU-VÂLCEA, str. Uzinei nr. 1, jud. Vâlcea, sucursală aparținând societății Chimcomplex SA Borzești. mai putin

Număr anunț
DA28519013
Autoritate contractantă
EDILUL C.G.A. S.A. (CUI 11339178)
Furnizor / câștigător
CHIMCOMPLEX SA BORZESTI (CUI 960322)
Cod CPV
24455000-8
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
3.510 RON
Valoare atribuită
3.510 RON
Data publicării
05.08.2021 00:00
Data finalizării
06.08.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

3.510 RON

din 3.510 RON estimat