Atribuită
Cumpărare directă
Serviciile de instruire se adreseaza angajatilor pe postul de asistent personal al persoanei cu handicap grav - constand in organizarea de cursuri de formare permanenta pentru grupe de 22-28 cursanti. Tematica - in acord cu standardul ocupational si cu Ordinul 319/2007 privind aprobarea Tematicii instruirii asistentilor personali ai persoanelor cu handicap grav - subiectele abordate fiind: Planificarea in timp a activitatii; Respectarea drepturilor persoanei cu handicap;Acordarea îngrijirilor primare;Supravegherea starii de sanatate a beneficiarului; Comunicarea cu beneficiarul;Lucrul in echipa; Adaptarea mediului la nevoile beneficiarului. Durata: 44 ore(20 teorie, 20 practica, 4 evaluare). Se poate asigura un orar flexibil, programul fiind definitivat cu aprobarea institutiei angajatoare. Pregatirea teoretica: 6 ore/zi, in sala pusa la dispozitie de angajator; practica - la domiciliul asistentului personal. Intervin formatori autorizati ANC - cu experienta practica, buni cunoscatori ai problematicii asistentei persoanei cu handicap grav, dar si a specificului grupului de cursanti ( grupe formate din cursanti cu nivel diferit de pregatire, care necesita abordare personalizata). Se asigura: Suport de curs; Grila pentru activitatea practica,Vizionare filme pedagogice, sprijin portofoliu, echipament pedagogic. Cursul se finalizeaza cu certificat de participare,
- Număr anunț
- DA28536326
- Autoritate contractantă
- Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Sector 1 (CUI 15318810)
- Furnizor / câștigător
- CENTRUL DE RESURSE SI INFORMARE PENTRU PROFESIUNI SOCIALE - CRIPS (CUI 9378396)
- Cod CPV
- 80530000-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 45.000 RON
- Valoare atribuită
- 45.000 RON
- Data publicării
- 09.08.2021 00:00
- Data finalizării
- 10.08.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.