Atribuită
Cumpărare directă
Hexisept®+ gel dezinfectant este un gel hidroalcoolic conceput pentru dezinfectia igienica a mainilor, ce contine alcool etilic in concentratie de 65% vol. si dexpantenol. Hexisept®+ gel dezinfectant este un produs biocid avizat de Ministerul Sanatatii Comisia Nationala pentru Produse Biocide, Aviz Nr. 4986 BIO/01/12.24. Avantaje - testarea eficacitatii bactericide conform standardului SR EN 1500 si SR EN 13727 - testarea eficacitatii levuricide conform standardului SR EN 13624 - testarea eficacitatii virucide conform standardului SR EN 14476+A2 - efect rapid, dupa 1 minut de contact - contine dexpantenol care protejeaza pielea mainilor si impiedică deshidratarea acesteia prin reducerea pierderii transdermice a apei (concentratia mare de alcool provoaca deshidratarea tegumentelor, iar in lipsa unei componente hidratante dintr-un gel antibacterian, cum este de exemplu, dexpantenolul, pielea devine uscata) - poate fi utilizat timp indelungat fara sa produca iritarea pielii mainilor Compozitie Ingredient activ: alcool etilic 65% vol. si excipienti: D-pantenol, carbomer, trietanolamina, propilenglicol, parfum, apa purificata. Domeniul de utilizare Dezinfectia igienica a mainilor pentru utilizatori profesionali si populatie. Actiune bactericida, levuricida si virucida pe virusurile incapsulate, inclusiv Coronavirus 229E, dupa un timp de contact de 60 secunde. Indicatii si mod de administrare Se aplică 2 ml gel și se masează până la pătrunderea în piele
- Număr anunț
- DA28621719
- Autoritate contractantă
- SCOALA GIMNAZIALA ''PREDA BUZESCU'' VLADAIA (CUI 28949952)
- Furnizor / câștigător
- FINAL MANAGEMENT SOLUTION SRL (CUI 32049509)
- Cod CPV
- 33741300-9
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 135 RON
- Valoare atribuită
- 135 RON
- Data publicării
- 25.08.2021 00:00
- Data finalizării
- 25.08.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.