Atribuită
Cumpărare directă
Contestarea RIF ANAF nr. F-S4 55/29.07.2021, a Deciziei de impunere F-S4_54/29.07.2021 si a Dispoziţiei de masuri nr.40/28.07.2021 emise ca urmare a inspectiei fiscale din 2021 pentru perioada verificata 01.08.2016 – 30.11.2020. Studiu și analiza juridică a actelor puse la dispoziție de către client, a situației evoluției economico–financiară 2016-2020, rezultatele activității prezentate, efectele juridice, fiscale si economice a cheltuielilor efectuate raportat la natura veniturilor ce vor fi realizate, respectiv a celor care aduc a veniturilor ce dau drept de deducere, masurile necesare lita ed copnducerea fundatiei pentru repartizarea si evidentierea tipurilor de cheltuieli in raport de venturiule pe care urmeaza sa le aduca fiecare cheltuiala dpdv fiscal; Elaborare și redactare acte juridice (precum adrese, notificări, cereri, acte adițional, note de fundamentare, prezentare efecte juridice al rezultatelor activității desfășurate si regimul juridic al bunurilor utilizate/rezultate din contractele de cercetare ) care să permită încadrarea corecta a fiecarei cheltuieli; Asistentă și reprezentare juridică în fața organului fiscal si a instanțelor judecătorești, după caz, în vederea contestatarii actelor fiscale emise de ANAF in urma controlului fiscal si in vederea administrării probatoriului necesar, inclusiv administrarea unui raport de expertiză judiciară sau extrajudiciară, după caz, in vederea determinării situatiei fiscale reale raportat la activitatea desfasurată prin
- Număr anunț
- DA28626939
- Autoritate contractantă
- Fundatia "PATRIMONIUL ASAS (CUI 31664114)
- Furnizor / câștigător
- CABINET DE AVOCAT DEZSI LORAND-DAVID (CUI 22392410)
- Cod CPV
- 79111000-5
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 57.000 RON
- Valoare atribuită
- 57.000 RON
- Data publicării
- 25.08.2021 00:00
- Data finalizării
- 26.08.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.