Atribuită
Cumpărare directă
Talentul, tinereţea, dăruirea şi perseverenţa sunt câteva din elementele care definesc activitatea cunoscutului interpret Marius Zgâianu, care s-a impus în lumea folclorului bucovinean prin discurile editate, dvd-urile cu videoclipuri realizate într-o manieră deosebită şi inconfundabilă şi mai ales prin promovarea obiceiurilor şi tradiţiilor din Bucovina, cu precădere dedicate sărbătorilor pascale şi celor de iarnă. De altfel, albumul „SĂRBĂTORI ÎN BUCOVINA” a obţinut distincţia DISCUL DE AUR pentru cele mai bune vânzări ale unui disc într-un timp record, fapt neegalat până acum de alţi interpreţi din Moldova. Cele 8 albume audio, precum şi cele 5 dvd-uri video lansate de solist până acum au avut succes de piaţă, fiind unul dintre cei mai bine vânduţi interpreţi din Moldova(Casa de Discuri ANA SOUND). Prin tot ceea ce promovează, interpretul Marius Zgâianu contribuie la păstrarea şi valorificarea bogăţiei culturale, a valorilor tradiţionale ce aparţin poporului român. Durata medie a unui recital susţinut de către interpretul Marius Zgâianu este de aproximativ 40 de minute, timp ajustabil în plus sau minus, în funcţie de necesităţile organizatorilor. Prin tot ceea ce promovează interpretul Marius Zgâianu, (OPȚIONAL și împreună cu Ansamblurile Folclorice STRĂJERII BUCOVINEI – Pojorâta sau BALADA HUMORULUI - Gura Humorului), contribuie la păstrarea şi valorificarea bogăţiei culturale, a valorilor tradiţionale ce aparţin poporului român. În cadrul acţiunilor de promovare ale folc
- Număr anunț
- DA28552175
- Autoritate contractantă
- Comuna Negresti (CUI 17474424)
- Furnizor / câștigător
- MAR TRADIŢIONAL MUSIC S.R.L. (CUI 36057644)
- Cod CPV
- 92312240-5
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 3.000 RON
- Valoare atribuită
- 3.000 RON
- Data publicării
- 11.08.2021 00:00
- Data finalizării
- 12.08.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.