Atribuită Cumpărare directă

Urmare a unei analize a produselor actuale care asigură gradul înalt de securitate necesar în prezent a fost achiziționat echipamentul tip Fortinet FortiGate-200F Hardware, împreună cu firewallul FortiCare & FortiGuard Unified Threat Protection care asigură aceste cerințe. Având în vedere configurația rețelei și a serverelor și pentru asigurarea redundanței protecției este necesară instalarea și configurarea acestui echipament și reconfigurarea rețelei din domeniu, cu salvarea și validarea tuturor regulilor de acces. De asemenea, este necesară recuperarea și preluarea datelor din toate serverele de aplicații cu validarea configurației în echipamentul firewall Fortinet FortiGate-200F instalat. Pentru siguranța preluării datelor de pe serverele de aplicații se va reinstala sistemul de operare cu preluarea licențelor existente.

Număr anunț
DA28595089
Autoritate contractantă
JUDETUL TULCEA (CUI 4321607)
Furnizor / câștigător
PROSOFT++ SRL (CUI 5831590)
Cod CPV
72000000-5
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
8.000 RON
Valoare atribuită
8.000 RON
Data publicării
19.08.2021 00:00
Data finalizării
20.08.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

8.000 RON

din 8.000 RON estimat