Atribuită
Cumpărare directă
SALTEA: -Structura interioara este compusa dintr-o placa de spuma poliuretanica cu grad ridicat de rigiditate, densitatea de 25kg/mc, spuma ce ofera un suport excelent pentru sustinerea intr-un mod ferm a coloanei vertebrale dar si o relaxare eficienta a musculaturii spatelui. Husa saltea impermeabila cu fermoar sunt ideale pentru a proteja salteaua patului de lichide. Protectia se realizeaza 100 % datorita faptului ca husa imbraca complet salteaua, inchizandu-se cu fermoar pe trei laturi. Fermoarul aplicat pe trei laturi usureaza imbracarea / dezbracarea saltelei. Beneficiile husei PREMIUM pentru saltea – materialul este igienizat – previne mirosurile neplacute – previne deteriorarea prematura a saltelei – reduce simptomele alergenice – permite schimbul de aer Pentru o curatare usoara, pulverizati solutie de curatat si stergeti cu o laveta uscata. Culori disponibile: albastru Materialul are calitati deosebite: -Ignifug -Cu autostingere Clasa I -Hidrofil -Impermeabil -Antistatic -Antibacterian -Antiacarieni Densitate: 150 g/m² ± 10 Se poate spala cu deteregenti obisnuiti si Peroxid de Hidrogen. Hipocloritul de sodiu poate fi folosit doar in faza de prespalare, in solutie diluata si la temperatura scazuta si ulterior clatita din abundenta. Este lavabila la 95 grade Celsius, husa fiind detasabila. Este o bariera impotriva insectelor (acarieni, plosnite). Este o bariera antiacariana permanenta, rezistenta la urina si la lichide biologice. Husa impermeabila este confection
- Număr anunț
- DA28500769
- Autoritate contractantă
- Spitalul Municipal "Dr. Gheorghe Marinescu" Tarnaveni (CUI 4322386)
- Furnizor / câștigător
- SPRING MED DISTRIBUTION S.R.L. (CUI 42410456)
- Cod CPV
- 33192000-2
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 52.000 RON
- Valoare atribuită
- 52.000 RON
- Data publicării
- 03.08.2021 00:00
- Data finalizării
- 10.08.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.