Atribuită
Cumpărare directă
Lucrari de service si intretinere in functionare scentrala termica, dupa cum urmeaza: a) Verificarea tehnica in utilizare pt 2 bc cazan apa calda Fuego STEP , tip FU150R, P= 142 kW, p= 4,0 bar, Tmax= 100 grd C, comb. lemn, b) Verificarea tehnica in utilizare (verificare/ refacere pena de aer pt membrana cauciuc vas de expansiune) a tuturor recipientelor metalice, tip vas de expansiune cilindric vertical c) Deschiderea/ verificarea/ curatarea cutie de fum gaze de ardere (dupa caz curatare paleti ventilatoare d) Inspectarea tehnica periodica, conf PT ISCIR C7-2010 a supapelor de siguranta cu arc care echipeaza instalatiile sub presiune si daca este necesar de/ montarea, curatarea, verificarea/ reglarea si sigilarea acestora; in urma acestor lucrari se vor emite declaratie de conformitate si buletin de verificare/ reglare pt fiecare supapa de siguranta e) Verificarea tehnica a tuturor instalatiilor/ echipamentelor auxiliare cazanelor de apa calda(automatizari, pmpe, termostate, puffere, fitinguri, armaturi) in vederea functionarii conforme f) Probe de functionare succesive pt cazane apa calda si instalatii/ echipamente auxiliare cu rezultate conforme, in prezenta fochistului/ reprezentantului detinatorului g) Interventii operative prin personalul de specialitate in cazul opririi sau functionarii defectuoase a instalatiilor si echipamentelor auxiliare (pompe, boilere, puffere, fitinguri si armaturi) cazanelor de apa calda. h) Repararea/ inlocuirea pieselor si aparatelor uzate
- Număr anunț
- DA28632132
- Autoritate contractantă
- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARI ECONOMICE "COSTIN C. KIRITESCU (INCE) AL ACADEMIEI ROMANE (CUI 4192634)
- Furnizor / câștigător
- BEST FOR YOU SRL (CUI 18267400)
- Cod CPV
- 45259300-0
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 2.800 RON
- Valoare atribuită
- 2.800 RON
- Data publicării
- 26.08.2021 00:00
- Data finalizării
- 27.08.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.