Atribuită
Cumpărare directă
Manusi examinare din nitril albastru, nepudrate, pentru uz medical Mănuşile medicale, pentru protecţia pacienţilor şi a utilizatorului împotriva contaminării încrucişate, intră sub incidenţa Directivei 93/42/CEE privind dispozitivele medicale și Regulamentului (UE) 2017/745 al Parlamentului European și al Consiliului din 5 aprilie 2017 privind dispozitivele; Conform cu aceste directive, manusile de examinare se incadreaza la clasa I, prezinta marcaj CE iar eticheta este in conformitate cu ISO 15223-1 dpdv al simbolisticii; Mănuşile ofera protectie împotriva microorganismelor şi, dacă e cazul, împotriva riscurilor chimice sau mecanice, conforme cu urmatoarele standarde: EN 455-1 – Detectarea găurilor. Prescripţii şi încercări EN 455-2 – Cerinţe şi metode de încercare a proprietăţilor fizice EN 455-3 – Cerinţe şi metode de încercare pentru evaluare biologică EN 455-4 – Cerinţe şi încercări pentru determinarea termenului limită de valabilitate Conform regulamentului privind echipamentul de protecție individuală (UE) 2016/425, mănușile sunt echipamente PPE categoria III si îndeplinesc următoarele standarde: EN 374 - 1: Terminologie și cerințe privind beneficiile pentru riscul chimic EN 374 - 2: Determinarea rezistenței la penetrare EN 374 - 4: nou test de degradare pentru aceleași substanțe chimice testate în EN 16523-1 EN 374 - 5: Protecție împotriva bacteriilor și ciupercilor EN 16523 - 1: Permisibilitate pentru substanțele chimice lichide în contact continuu EN 420: Mănuși d
- Număr anunț
- DA28709855
- Autoritate contractantă
- CENTRUL REGIONAL DE TRANSFUZIE SANGUINA (CUI 3126543)
- Furnizor / câștigător
- LIMAS GROUP SRL (CUI 11013782)
- Cod CPV
- 18424300-0
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.120 RON
- Valoare atribuită
- 1.120 RON
- Data publicării
- 08.09.2021 00:00
- Data finalizării
- 08.09.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.