Atribuită Cumpărare directă

GIGASEPT PAA – Solutie gata preparata, pe baza de acid peracetic, pentru DEZINFECTIA DE NIVEL INALT/STERILIZAREA CHIMICA LA RECE a instrumentarului medical. Formula unica patentata pentru dezinfectia manuala sau semiautomata/sterilizarea chimica la rece/procesarea endoscoapelor flexibile curatate in prealabil, a echipamentului de oftalmologie, a instrumentarului chirurgical din otel inoxidabil si a dispozitivelor medicale termosensibile. Mod de ambalare: 4 x canistra 5 litri (20 litri) + 15 benzi indicatoare Eficace impotriva: bacterii (EN 1040, EN 13727), Mycobacterium Terrae (EN 14348),fungi (EN 1275, EN 13624), spori (EN 14347), virusuri (EN 14476). Timp de contact foarte scurt – 5 min. Solutie gata preparata. Solutia de lucru este activa timp de 7 zile sau 50 de cicluri. Materiale incompatibile: fier, otel, aluminiu, platina, metale placate cu nichel sau crom sau parti din aliaje de metale neferoase (ex. cupru si alama). Materiale compatibile: (limitat la timpul maxim de contact; a se clati obligatoriu dupa expirarea timpului de contact) polycarbonate, poliuretan, silicon, polisulfat, poliamida, polyester polistiren. Dispozitiv medical - Declaratie de conformitate elibarat de producator. Producator: BIOXAL SA – Franta Nota: produsul se livreaza in ambalaj colectiv 4 x canistra 5 litri (20 litri) + 15 benzi indicatoare Pret: / canistra 5 litri

Număr anunț
DA28797251
Autoritate contractantă
Ministerul Apararii - Spitalul Militar de Urgenta "Dr. Constantin Papilian"Cluj-Napoca (U.M 02454) (CUI 5399442)
Furnizor / câștigător
INTERCOOP SRL (CUI 4275950)
Cod CPV
24455000-8
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
1.296 RON
Valoare atribuită
1.296 RON
Data publicării
20.09.2021 00:00
Data finalizării
22.09.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

1.296 RON

din 1.296 RON estimat