Atribuită
Cumpărare directă
ezinfectant pentru tegumente ( MAINI) HEXID - FLACON 1 LITRU -CU DOZATOR. - LIVRARE 24-48H NU LASA PIELEA LIPICIOASA DUPA UTILIZARE!!! Produsul HEXID se foloseste pentru dezinfectia igienica si cirurgicala a mainilor prin frecare. Este indicat pentru dezinfectia mainilor personalului din spitale, din industria farmaceutica si cosmetica, a mainilor elevilor si salariatilor, a mainilor persoanelor aflate in deplasare, etc. AVIZUL ESTE VALABIL PANA LA 31.12.2024. INDICATIA DE UTILIZARE IN UNITATI SANITARE ARE VALABILITATEA PANA LA 30.01.2021. INDICATIA DE UTILIZARE IN UNITATI SANITARE SE PRELUNGESTE 90 DE ZILE DE LA INCETAREA STARII DE ALERTA CONFORM ART.4 ALIN.5 DIN LEGEA NR.55/2020 PRIVIND UNELE MASURI PENTRU PREVENIREA SI COMBATEREA EFECTELOR PANDEMIEI DE COVID-19. Bactericid conform NF EN 1500, 3ml nediluat timp de 30 secunde de doua ori si conform SR EN 1276 nediluat timp de 1 min. Fungicid conform SR EN 1275 nediluat timp de 1 min. Virucid conform EN 14476+A1, timp de 1min. Mycobactericid si tuberculocid conform EN14348, timp de 1min. Dezinfectant chirugical conform EN 12791, 3ml nediluat timp de 90 secunde de doua ori. Se foloseste ca atare, nediluat. Pentru dezinfectia igienica a mainilor, se recomanda 3 ml de produs cu care se maseaza mainile timp de 30 secunde; procedura se repeta de doua ori. Pentru dezinfectia cirurgicala a mainilor se recomanda 3 ml de produs cu care se maseaza mainile timp de 90 secunde; procedura se repeta de doua ori.
- Număr anunț
- DA28720587
- Autoritate contractantă
- COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC SPIRU HARET BZ (CUI 4234080)
- Furnizor / câștigător
- EPRUBETA FARM SRL (CUI 11171693)
- Cod CPV
- 33741300-9
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 900 RON
- Valoare atribuită
- 900 RON
- Data publicării
- 09.09.2021 00:00
- Data finalizării
- 09.09.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.