Atribuită
Cumpărare directă
Proiectul stemei, analizat de către CJHGS, se înaintează pentru avizare, însoţite de un memoriu justificativ, sub semnatura prefectului şi a preşedintelui consiliului judeţean, Comisiei Naţionale de Heraldica, Genealogie şi Sigilografie a Academiei Române (CNHGSAR). b. Avizul Comisiei Naţionale se concretizează prin semnatura şi ştampila preşedintelui acesteia, aplicate pe spatele machetei care reprezintă proiectul stemei, după care proiectul de stemă se returnează Comisiei Județene; c. Proiectul stemei, avizat de CNHGSAR, împreună cu anexa conţinând descrierea acesteia se trimit, prin adresa comuna a prefectului şi a preşedintelui consiliului judeţean, Ministerului Dezvoltării Regionale și Administraţiei Publice, care va elabora proiectul de hotărâre şi nota de fundamentare şi le va supune spre aprobare Guvernului, după care stema se va publica în Monitorul Oficial al României. • Consiliere pentru parcurgerea corectă a procesului de avizare, aprobare și publicare a stemei în Monitorul Oficial al României; • Refacerea proiectului de stemă în conformitate cu recomandările Comisiei Naționale de Heraldică, Genealogie şi Sigilografie a Academiei Române (dacă este cazul); • BONUS: Elaborarea proiectului de steag în conformitate cu prevederile Legea nr. 141/2015 privind arborarea şi folosirea de către unităţile administrativ-teritoriale a steagurilor proprii (stema comunei va fi parte a steagului comunei)
- Număr anunț
- DA28858530
- Autoritate contractantă
- COMUNA GRAJDURI (CUI 4540542)
- Furnizor / câștigător
- FAXMEDIA CONSULTING SRL (CUI 15185560)
- Cod CPV
- 79822500-7
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 8.513 RON
- Valoare atribuită
- 8.513 RON
- Data publicării
- 27.09.2021 00:00
- Data finalizării
- 28.09.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.