Atribuită
Cumpărare directă
Obiectul lucrarii: ”Evaluarea riscurilor de accidentare si imbolnaviri profesionale pentru toate locurile de munca; Intocmirea planului de prevenire si protectie; Intocmirea instructiunilor pentru detinereea si pastrarea armelor si munitiei.” Lucrarea va cuprinde: Baza legală a evaluării conform legislaţiei române şi internaţionale; Prezentare metodă de evaluare avizată de M.M.S.S. – D.P.M.; Prezentare instrumente de lucru; Constituirea echipei de evaluare; Analiză proces tehnologic şi delimitare posturi de lucru; Culegere date privind accidentele de muncă şi bolile profesionale produse în ultimii 10 ani; Identificare factori de risc la fiecare post de lucru după metoda avizată de M.M.S.S.; Completarea fişei de evaluare pe fiecare post de lucru; Calculul nivelului de risc parţial; Calculul nivelului de risc global; Fişe de măsuri propuse pentru factorii de risc care depăşesc valoarea 3 (nivel parţial de risc 4, 5, 6, 7); Interpretarea rezultatelor evaluării şi concluzii pentru fiecare post de lucru şi la nivelul unităţii; Elaborarea și actualizarea Planului de Prevenire și Protecție (PPP) pentru toate posturile de lucru/locurile de muncă/funcțiile evaluate. Planul de prevenire şi de protecţie va fi elaborat ţinând seama de principiile generale ale prevenirii stipulate în Legea securităţii şi sănătăţii în muncă nr. 319/2006 – art. 7 alin. (3), care preia cerinţele trasate de Directiva 89/391/CEE a Consiliului Comunităţii Europene din 12 iunie 1
- Număr anunț
- DA28717621
- Autoritate contractantă
- Regia Autonoma Monetaria Statului (CUI 427304)
- Furnizor / câștigător
- Institutul National de Cercetare-Dezvoltare Pentru Protectia Muncii Alexandru Darabont (CUI 1558391)
- Cod CPV
- 71317000-3
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 42.400 RON
- Valoare atribuită
- 42.400 RON
- Data publicării
- 08.09.2021 00:00
- Data finalizării
- 09.09.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.