Atribuită
Cumpărare directă
Lucrari de consolidare si reparatii la Centrul Cultural Aurel Stroe Busteni : montarea unui sistem de solidarizare si preluare a sarcinilor verticale, ridicarea cu cricuri mecanice cca. 8 cm a structurii existente aferente etajului, ridicarea sistemului de sprijinire cu cei cca. 8 cm, executarea lucrarilor de inlocuire a elementelor deteriorate (putrezite),refacerea lucrarilor de fatada fara a modifica forma si aspectul actual,reparatii interioare tavane si pereti in incaperile afectate. Prin lucrarile ce se propun a se executa nu se schimba forma constructiei, a fatadei, motiv pentru care in conformitate cu prevederile art. 11 din Legea 50/1991-modificata si republicata, nu este necesara autorizatie de construire. Cantitatile de lucrari ce vor fi contractate sunt redate in antemasuratoarea atasata, pe baza careia se va face ofertarea.
- Număr anunț
- DA28693324
- Autoritate contractantă
- PRIMARIA BUSTENI (CUI 2845729)
- Furnizor / câștigător
- ELLTA S.R.L. (CUI 1350268)
- Cod CPV
- 45454100-5
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 150.000 RON
- Valoare atribuită
- 150.000 RON
- Data publicării
- 06.09.2021 00:00
- Data finalizării
- 07.09.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.