Atribuită
Cumpărare directă
Serviciile de instruire se adreseaza angajatilor pe postul de asistent personal al persoanei cu handicap grav - constand in organizarea de cursuri de formare permanenta pentru grupe de 22-28 cursanti. Tematica - in acord cu standardul ocupational si cu Ordinul 319/2007 privind aprobarea Tematicii instruirii asistentilor personali ai persoanelor cu handicap grav - subiectele abordate fiind: Planificarea in timp a activitatii; Respectarea drepturilor persoanei cu handicap;Acordarea îngrijirilor primare;Supravegherea starii de sanatate a beneficiarului; Comunicarea cu beneficiarul;Lucrul in echipa; Adaptarea mediului la nevoile beneficiarului. Durata: 44 ore(20 teorie, 20 practica, 4 evaluare). Se poate asigura un orar flexibil, programul fiind definitivat cu aprobarea institutiei angajatoare. Pregatirea teoretica: 6 ore/zi, in sala pusa la dispozitie de angajator; practica - la domiciliul asistentului personal. Intervin formatori autorizati ANC - cu experienta practica, buni cunoscatori ai problematicii asistentei persoanei cu handicap grav, dar si a specificului grupului de cursanti ( grupe formate din cursanti cu nivel diferit de pregatire, care necesita abordare personalizata). Se asigura: Suport de curs; Grila pentru activitatea practica,Vizionare filme pedagogice, sprijin portofoliu, echipament pedagogic. Cursul se finalizeaza cu certificat de participare, in urma evaluarii individuale. Asociatia CRIPS este recunoscuta pentru profesionalism in formarea personalului din sec
- Număr anunț
- DA28859696
- Autoritate contractantă
- Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Sector 1 (CUI 15318810)
- Furnizor / câștigător
- CENTRUL DE RESURSE SI INFORMARE PENTRU PROFESIUNI SOCIALE - CRIPS (CUI 9378396)
- Cod CPV
- 80530000-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 24.750 RON
- Valoare atribuită
- 24.750 RON
- Data publicării
- 27.09.2021 00:00
- Data finalizării
- 28.09.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.