Atribuită
Cumpărare directă
Dezinfectant pentru suprafete pe baza de alcool etilic in concentratie de 80% v/v cu efect VIRUCID conform recomandarilor standardului EN 14476, BACTERICID EN 13727, FUNGICID EN 1650, cu actiune rapida, destinat curatarii si dezinfectarii suprafetelor, materialelor, echipamentelor si mobilierului care nu sunt utilizate in contact direct cu produsele alimentare sau cu hrana pentru animale. Ideal pentru dezinfectia rapida a suprafetelor si dispozitivelor non-invazive din domeniul medical. Categoria de utilizatori: MEDICAL ( Institutii Medico - Sanitare ), PROFESIONAL, INDUSTRIAL, COLECTIVITATI. PRODUS AVIZAT DE MINISTERUL SANATATII COMISIA NATIONALA PENTRU PRODUSE BIOCIDE: Aviz BIO 5093/02/12.24 Autorizatie INCDMMC: 61/14.04.2020 Este un dezinfectant de uz extern cu actiune bactericidă şi levuricidă destinat utilizării în unităţile sanitare. Produsul este avizat de Comisia Naţională pentru Produse Biocide din cadrul Ministerului Sănătăţii Aviz nr. 154BIO/01-02/12.24 Substanţa activă este ethanolul (alcool etilic) CAS 64-17-5. Categoria de utilizatori: Profesionali Domeniul de utilizare: TP1: Igiena umană TP2: Dezinfectante si algicide care nu sunt destinate aplicării directe la oameni si animale; Aria de aplicare: TP1: Dezinfecţia igienică a mâinilor prin frecare cu acţiune bactericidă şi levuricidă; TP2: Dezinfecţia suprafeţelor prin ştergere cu acţiune bactericidă şi levuricidă Dezinfectant pe baza de alcool etilic in concentratie de 80% v/v cu efect VIRUCID conform
- Număr anunț
- DA28807770
- Autoritate contractantă
- CURTEA DE APEL CRAIOVA (CUI 17015316)
- Furnizor / câștigător
- FARMEC SA (CUI 199150)
- Cod CPV
- 24455000-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 2.861 RON
- Valoare atribuită
- 2.861 RON
- Data publicării
- 21.09.2021 00:00
- Data finalizării
- 21.09.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.