Atribuită
Cumpărare directă
LPIC-1 e un curs care formeaza competente de întreținere pe linia de comandă, de a instala și configura un computer care rulează Linux și de a configura rețeaua de bază si de a realiza intretinere pe linia de comandă. LINUX – LPIC 1 Curricula curs – 20 ore 1. System Architecture a. Determine and configure hardware settings b. Boot the system c. Change runlevels / boot targets 2. Linux installation and package management a. Design hard disk layout b. Install a boot manager c. Manage shared libraries d. Apt / yum package managers 3. GNU and Unix commands a. Work on the command line b. Process text streams c. Basic file management d. Pipes, redirects e. Create monitor and kill processes 4. Devices, file systems, FHS a. Create partitions b. Maintain integrity c. Mounts d. File permissions e. Links 5. Shells and shell scripting a. Customize and use the shell environment b. Simple scripts 6. User interface and desktops 7. Administrative tasks a. Manage user and group accounts b. Scheduling jobs 8. Essential system services a. Maintain system type b. System logging c. Mail transfer agent basics 9. Networking fundamentals a. Fundamentals of internet protocols b. Persistent network configuration c. Basic network troubleshooting d. DNS 10. Security a. Security administration tasks b. Securing data with encryption.
- Număr anunț
- DA28768045
- Autoritate contractantă
- UNITATEA MILITARĂ 02310 SIBIU (CUI 42617070)
- Furnizor / câștigător
- SWISS WEBBUSINESS S.R.L. (CUI 41188000)
- Cod CPV
- 80533200-1
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 9.999 RON
- Valoare atribuită
- 9.999 RON
- Data publicării
- 15.09.2021 00:00
- Data finalizării
- 17.09.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.