Atribuită
Cumpărare directă
Serviciile constă în verificarea și depanarea instalațiilor de încălzire pentru 148 de locuințe din Comuna Voineasa, Județul Olt. - Verificare instalațiilor de încălzire: o Verificarea sobei/godinului/centralei în vederea stabiliri integrității fizice și funcționale o Verificarea coșului de fum/burlan/șemineu în vederea stabiliri integrității fizice și funcționale - Curățarea instalațiilor de încălzire: o Inspectia video atat in interiorul cat si in exteriorul cosului de fum o Izolarea zonei de lucru pentru a evita depunerea de funingine si/sau moloz o Curatarea cosului de fum utilizand scule profesionale, perii adecvate dimensiunii cosului de fum, de jos in sus (si de sus in jos daca este nevoie) o Nu se va folosi bila pentru curatare, evitand astfel spargerea sau deformarea cosului in interiorul acestuia. o Colectarea depunerilor din cos in saci menajeri o Masurarea vitezelor din cosurile de fum (in regim de tiraj natural). Verificarea tirajului. o Se vor inspecta si curata si canalele de fum ce fac legatura dintre cazane si cosuri daca exista acces in interiorul acestora. o Curățarea sobei de taracotă/godin/cazan centrală o Curățarea coșului de fum/burlan/șemineu - Intervenția pentru repararea eventualelor defecțiuni ale instalațiilor de încălzire și anexele acesteia în vederea repunerii în funcțiune și funcționării normale fără a reprezenta un pericol sau factor de risc - Realizarea unui deviz cu manopera și materialele folosite în cadrul fiecărei locuinte
- Număr anunț
- DA28788132
- Autoritate contractantă
- COMUNA VOINEASA (CUI 4395078)
- Furnizor / câștigător
- EMIRON MELSI SRL (CUI 23746892)
- Cod CPV
- 90915000-4
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 132.904 RON
- Valoare atribuită
- 132.904 RON
- Data publicării
- 17.09.2021 00:00
- Data finalizării
- 20.09.2021 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.