Atribuită Cumpărare directă

Consultantul juridic va asigura : • contactarea proprietarilor de păduri care au fost de acord să vândă lemnul necesar din cele 22 de zone de intervenție; • va asigura consultanta cu privire la marcarea legală a lemnului care trebuie preluat de APM VN; • va asistenta pentru negociere termenilor contractuali și prețul pentru fiecare articol; • consultanta pentru elaborarea si semnarea contractelor; APM VN va fi asistata de un consilier juridic, care va avea rolul de a scrie și negocia condițiile contractuale și de a asigura o mentinere de circa 20 de ani a acțiunilor concrete de conservare efectuate pe lemnul achiziționat. Contractele vor fi semnate cu proprietari Obstea de Mosneni sat Tulnici, Obstea satului Haulisca, Obstea Paulesti, Obstea de Mosneni in Devalmasie a satelor Vidra si Tichiris, SC Midgard Investments SRL, Obstea Nistoresti, Ostea Negrilesti, Obstea Condratu. Numărul exact de contracte și de proprietari de păduri va fi stabilit ca urmare a acțiunii A1. Cantitatea de lemn este inclusă în descrierea acțiunilor C1, C2 și C3. Activitatea va avea loc între septembrie 2021 și septembrie 2022.

Număr anunț
DA28739874
Autoritate contractantă
Agentia de Protectia Mediului Vrancea (CUI 4350424)
Furnizor / câștigător
Cabinet Avocat Borcău Luminița (CUI 23475173)
Cod CPV
79110000-8
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
39.000 RON
Valoare atribuită
39.000 RON
Data publicării
13.09.2021 00:00
Data finalizării
15.09.2021 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

39.000 RON

din 39.000 RON estimat