Atribuită Cumpărare directă

Prestatorul se va obliga sa presteze urmatoarele servicii aferente perioadei ianuarie 2020: Prevalidarea tuturor cazurilor clinice înainte de transmiterea catre SNSPMPDSB, conform Regulilor de validare a cazurilor spitalizate în regim de spitalizare continua si de zi, precum si a Metodologiei de evaluare a cazurilor invalidate pentru care se solicita revalidarea, în vederea eliminarii erorilor si greselilor de codificare sau de introducere a datelor pentru a minimiza riscul invalidarii foilor de observatie;Prevalidarea cazurilor saptamanal sau la solicitare in oricare perioada a lunii;Analiza, evaluarea si calcularea ICM-ului pe spital si pe sectii în oricare moment al lunii;Operatiuni de prezentare a modelelor de codificare specifice patologiei tratate in IUBCV Bucuresti;Operatiuni de identificare a cazurilor invalidate, analiza, evaluarea si recodificarea acestora conform legislatiei in vigoare;Operatiuni de actualizare a codurilor de proceduri in nomenclatorul software;asistenta tehnica permanenta privind raportarile datelor clinice catre toate structurile medicale abilitate;Analize si statistici realizate la nivel de spital / sectie / medic asupra activitatii clinice DRG (analize de date comparative cu perioade similare din ultimii ani, analize comparative cu centre de profil din tara etc.)

Număr anunț
DA24839295
Autoritate contractantă
Institutul de Boli Cardiovasculare "Prof.Dr.C.C. Iliescu (CUI 4203628)
Furnizor / câștigător
MEDICAL TECHNOLOGY CONSULTING S.R.L. (CUI 24856060)
Cod CPV
72316000-3
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
5.700 RON
Valoare atribuită
5.700 RON
Data publicării
13.01.2020 00:00
Data finalizării
15.01.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

5.700 RON

din 5.700 RON estimat