Atribuită
Cumpărare directă
Mentenanta lunara printr-o singura interventie obligatorie gratuita inclusa in pachet pe luna, retea de calculatoare compus din 10 calculatoare + server prin prestarea urmatoarelor servicii incluse in pachet, serviciile prestate venind in sprijinul Institutiei Dumneavoastra: Update periodic program antivirus, devirusare calculator, cu program de antivirus licentiat si achizitionat de Dumneavoastra sau cu modul gratuit (antivirusurile cu modul gratuit au utilitati foarte limitate, deci nu va protejeaza de toate pericolele existente in domeniul informatic). Recomandarea noastra este de a se dota cu antivirusuri platibile anual, gen ESET NOD32 sau Kaspersky Internet Security; - Instalari/ reinstalari programe ajutatoare de calculator - CU SISTEM DE OPERARE (WINDOWS) dupa caz. Rezolvarea blocajelor hardware si software pe calculator, prin deplasare la sediul Institutiei Dumneavoastra sau prin metode tehnice specifice de la distanta. Prioritar se incearca remedierea de la distanta, daca functioneaza calculatorul, laptopul si internetul; - Consultanta privind posibilitatile de upgrade software si hardware pe fiecare calculator si laptop in parte; - Inventariere a sistemelor si aparaturii Dumneavoastra si notarea lor tabelara; - Deprafuire anuala a calculatoarelor cu compresor de aer propriu; - Parolare calculatoare si laptopuri, creand un cont limitat de utilizator si unul pentru administratorul de retea, in functie de nevoile de securitate ale fiecar
- Număr anunț
- DA24832428
- Autoritate contractantă
- Comuna Neaua (CUI 4375968)
- Furnizor / câștigător
- PRACTICAL IT SOLUTIONS S.R.L. (CUI 38954212)
- Cod CPV
- 50323100-6
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 3.600 RON
- Valoare atribuită
- 3.600 RON
- Data publicării
- 11.01.2020 00:00
- Data finalizării
- 13.01.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.