Atribuită Cumpărare directă

1. Forma de prezentare si caracteristici : a) Cartela pentru testare prin tehnica de aglutinare in coloana de gel, compatibila cu echipamentul aflat in dotare. b) Cartela din plastic, sigilata, cu sase coloane ce contin suspensii de gel cu anticorpi monoclonali Anti-A, Anti-B, Anti-D (ser cu reactie negativa pentru fenotipul DVI), suspensii de gel neutru, in urmatoarea configuratie, de la coloana 1 - 6 (o testare): • coloana1: Anti-A (linia celulara: A5) • coloana 2: Anti-B (linia celulara: G1/2) • coloana 3: Anti-(DVI-) (linia celulara: LHM59/20 (LDM3), 175-2) • coloana 4: Ctl (control negativ) • coloana 5: suspensie de gel neutru • coloana 6: suspensie de gel neutru 2. Utilizare : Utilizata pentru determinarea aglutinogenelor din sistemul eritrocitar ABO si Rhesus D (fara a detecta fenotipul DVI, permitand clasificarea acestor pacienti ca Rh(D)negativ in vederea evitarii imunizarii lor prin transfuzia cu Rh(D) pozitiv) cat si a aglutininelor antiA si antiB naturale. 3. Principiul tehnicii de lucru: Aglutinarea hematiilor in coloana de gel ce contine reactivul specific testului, pe parcursul unei centrifugari standardizate. 4. Se prezinta : Se vor prezenta instructiunile originale de utilizare ale producatorului, insotite de traducerea in limba romana si certificatul de calitate al unui lot de productie. Certificat de compatibilitate a reactivului cu sistemul din dotarea unitatii. 5.Ambalare: Unitatea de masura/ Ambalare: 1 cutie x 48 cartele. 6. Marcaj

Număr anunț
DA24828960
Autoritate contractantă
Spitalul Municipal Campina (CUI 2845818)
Furnizor / câștigător
DIALAB SOLUTIONS SRL (CUI 23818271)
Cod CPV
33696100-6
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
1.300 RON
Valoare atribuită
1.300 RON
Data publicării
10.01.2020 00:00
Data finalizării
13.01.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

1.300 RON

din 1.300 RON estimat