Atribuită
Cumpărare directă
1. Forma de prezentare si caracteristici : c) Cartela pentru testare prin tehnica de aglutinare in coloana de gel, compatibila cu echipamentul aflat in dotare. d) Cartela din plastic, sigilata, cu sase coloane ce contin suspensii de gel cu anticorpi monoclonali Anti-A, Anti-B, Anti-AB, Anti-D (ser cu reactie negativa pentru fenotipul DVI), control, AHG; in urmatoarea configuratie, de la coloana 1 - 6 (o testare): • coloana1: Anti-A {linia celulara: LM297/628(LA-2)} • coloana 2: Anti-B {linia celulara: LM306/686(LB-2)} • coloana 3: Anti-AB (linia celulara: ES131 (ES-15), Birma-1, ES-4) • coloana 4: Anti-(DVI-) (linia celulara: LDM3 + 175-2) • coloana 5: Control negativ. • coloana 6: ser antiglobulinic polispecific AHG (antiIgG policlonal de iepure si anti-C3d monoclonal - linia celulara: C139-9) 2. Utilizare : Utilizata pentru determinarea antigenelor din sistemul eritrocitar ABO si Rhesus D (cu detectia fenotipului DVI) si pentru efectuarea Testului Coombs Direct in vederea depistarii daca globulele rosii ale nou nascutului sunt sensibilizate cu aloanticorpi materni. 3. Principiul tehnicii de lucru: Aglutinarea hematiilor in coloana de gel ce contine reactivul specific testului, pe parcursul unei centrifugari standardizate. 4. Se prezinta : Se vor prezenta instructiunile originale de utilizare ale producatorului, insotite de traducerea in limba romana si certificatul de calitate al unui lot de productie. 5.Ambalare: Unitatea de masura/ Ambalare: 1 cutie x 48 ca
- Număr anunț
- DA24826191
- Autoritate contractantă
- Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii "Grigore Alexandrescu (CUI 4284134)
- Furnizor / câștigător
- DIALAB SOLUTIONS SRL (CUI 23818271)
- Cod CPV
- 33696100-6
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.350 RON
- Valoare atribuită
- 1.350 RON
- Data publicării
- 09.01.2020 00:00
- Data finalizării
- 10.01.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.