Atribuită
Cumpărare directă
Dezinfectant Bionet A 15, este indicat pentru dezinfectia si spalarea suprafetelor: pavimente, mese, blocuri operatorii, material medical, lenjerie murdara, spatii de productie si vanzare alimente, instalatii care trebuiesc dezinfectate prin stergere sau pulverizare. Are dublu efect: curata si dezinfecteaza simultan. AVIZUL ESTE VALABIL PANA LA 31.12.2024, INDICATIA DE UTILIZARE IN UNITATI SANITARE ARE TERMEN DE VALABILITATE PANA LA 11.07.2020 (3 ANI , DE LA DATA EMITERII PRIMULUI AVIZ, RESPECTIV 11.07.2017) COMPOZITIE: Didecyldimethylammonium chloride 2,5% , Saruri cuaternare de amoniu benzyl-C8-18-alkyldimethyl, chlorides 6,25 %, Monohydro chloride Polyhexamethylene biguanide 0,3%, Alcooli,excipienti, parfum. Activitate biocida : .25% in 5 min- Bactericid : SREN 1040 et 1276. Fungicid si levuricid : SREN 1275 et 1650. Virucid : SREN 14476 ( Human Herpes Virus 1) 0.25% in 60 min. -Prezinta activitate Tuberculicida si Micobactericida : EN 14348 in dilutie de 2%, (Mycobaterium terrae, Mycobacterium avium) la 15 respectiv 90 min Mod de utilizare :Prin stergere, spalare sau pulverizare, norma de aplicare prin pulverizare recomandata este de 40 ml solutie de lucru pe mp
- Număr anunț
- DA24832923
- Autoritate contractantă
- Spitalul Orasenesc Sannicolau Mare (CUI 4483765)
- Furnizor / câștigător
- EPRUBETA FARM SRL (CUI 11171693)
- Cod CPV
- 24455000-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.320 RON
- Valoare atribuită
- 1.320 RON
- Data publicării
- 13.01.2020 00:00
- Data finalizării
- 13.01.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.