Atribuită
Cumpărare directă
Test rapid imunocromatografic Clostridium Difficile Toxina GDH. Clostridium difficile este principala cauza a colitei intraspitalicesti la pacientii carora li se administreaza antibiotice, chimioterapice sau alte medicamente care modifica flora intestinala normala si permit proliferarea bacteriei. Se raspandeste, in principal, din cauza igienei precare. Modul principal de transmitere este pe cale fecal-orala, prin ingerarea bacteriilor sau a sporilor bacterieni de pe suprafetele contaminate. Specificatii tehnice: - Senzitivitate: 98,7% (interval de incredere: 93,1%-100%); - Specificitate: 98,3% (interval de incredere: 94,2%-99,8%); - Acuratete: 98,5% (95,7%-99,7%). Kit complet. Producator: Alltest Produs la Standarde Europene. Marcaj CE. Impachetare: 10 casete/kit
- Număr anunț
- DA24844560
- Autoritate contractantă
- Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii Louis Turcanu (CUI 4548538)
- Furnizor / câștigător
- DDS DIAGNOSTIC SRL (CUI 14688172)
- Cod CPV
- 33141625-7
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 121,50 RON
- Valoare atribuită
- 121,50 RON
- Data publicării
- 14.01.2020 00:00
- Data finalizării
- 15.01.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.