Atribuită
Cumpărare directă
Prest activ de suprav si verif tehnica a instal aflate sub incidenta ISCIR prin personal tehnic autorizat de ISCIR ca RSVTI (6buc).Identifica si înreg instal si transmite aceste date spre inregla ISCIR ; informeaza beneficiarul si urmareste ca intret si repar instal sa fie efectuate cu respectarea prescriptiilor tehnice de catre persoane juridice autorizate de ISCIR si urmareste ca înlocuirea pieselor sa fie efectuate cu respectarea prescriptiilor tehnice,participa la punerea în functiune a instalatiilor;urmareste ca exploatarea sa se faca prin personal autorizat de ISCIR(instruire si viza anuala); verifica existenta instruct de exploat a instal;anunta în caz de avarii sau accidente ISCIR IT Bucuresti;anunta conducerea detinatoare a instal despre:interzicerea manevrarii instal de catre persoane neautorizate, daca au cunostinta de acest lucru,necesitatea opririi instal din cauza defectiunilor aparute sau datorita necesit efectuarii unor lucr de intret,verif,revizii, înlocuiri de piese sau repar capit,nerespectarea regimului de exploatare a echipam sau instal de catre personal,urmareste pregatirea instal pt verificari tehnice oficiale si participa la efectuarea acestora,urmareste realizarea în termen a dispozitiilor date prin procese-verbale de verificare tehnica,înregistreaza instal într-un registru, cu urmarirea efectuarii verif tehnice oficiale, examineaza în mod regulat acest registrul si luarea masurilor pentru remedierea imediata a defectelor semnalate.
- Număr anunț
- DA24851470
- Autoritate contractantă
- Spital Pneumoftiziologie Constantin Anastasatu (CUI 2541878)
- Furnizor / câștigător
- LELIA SRL (CUI 5927963)
- Cod CPV
- 71630000-3
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 3.600 RON
- Valoare atribuită
- 3.600 RON
- Data publicării
- 15.01.2020 00:00
- Data finalizării
- 16.01.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.