Atribuită
Cumpărare directă
Pompa de circulatie cu consum redus de energie, folosita pentru pomparea apei din instalatiile de incalzire, ventilare si conditionare aer din cladiri rezidentiale, cat si industrial, avand debit >3 m3/h Aceasta are instalat un dispozitiv electronic, care sesizeaza schimbarile cerute de instalatie si automat adapteaza performantele in acord cu cerintele. Pompa are 3 moduri de functionare ce pot fi selectate de pe panoul de comanda: inaltime de pompare variabila direct proportional cu debitul, inaltime de pompare constanta indiferent de variatia debitului, si la turatie constanta. Motorul are protectie interna si astfel, protectia externa nu mai este necesara. Fluidul trebuie sa fie curat, sa nu contina contaminanti solizi sau uleiuri, sa nu fie vascos, sa fie neutru din punct de vedere chimic, sa fie apropiat de proprietatile apei (maxim 30% glicol). Indexul de Eficienta Energetica (EEI) este in conformitate cu prevederile din Regulamentului Uniunii Europene EC 641/2009. Pozitia de instalare: cu arborele motor in pozitie orizontala. Pretul contine manopera de demontat pompa existenta si montajul celei noi.Garantie 24 luni-conform garantie producator.
- Număr anunț
- DA24847107
- Autoritate contractantă
- Scoala Gimnaziala George Valsan (CUI 24018218)
- Furnizor / câștigător
- DONAU TERMO SRL (CUI 26594209)
- Cod CPV
- 42122000-0
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.200 RON
- Valoare atribuită
- 1.200 RON
- Data publicării
- 14.01.2020 00:00
- Data finalizării
- 16.01.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.