Atribuită Cumpărare directă

Dezinfectant pe baza de ethanol si isopropanol. Eficient impotriva AH1N1 in 30 de secunde. Spectru larg de actiune: bactericid (incl. TBC, Acinetobacter baumanii, MRSA, Mycobacterium terrae si M. avium), fungicid (Candida albicans, Aspergillus niger), virucid (HBV/HIV, HCV, Adenovirus). Poate fi folosit pentru dezinfectia suprafetelor care necesita o dezinfectie rapida (5 min): in practica medicala si stomatologica, dezinfectia rapida a echipamentului operator intre operatii, ramelor de pat, saltelelor, huselor si a pernelor, cazilor de baie si scaunelor de toaleta, imbracaminte precum halatele, pantofii de operatie, sorturilor de cauciuc. Se pulverizeaza de la aproximativ 30 cm distanta de articole si suprafete, nediluat, pana la o umezire completa si se lasa sa patrunda. Nu pateaza si nu necesita clatire. Dezinfectant pe baza de ethanol si QUATS cu spectru larg de actiune: bactericid (incl. TBC, Acinetobacter baumanii, MRSA, Mycobacterium terrae si M. avium), fungicid (Candida albicans, Aspergillus niger), virucid (HBV/HIV, HCV, Adenovirus). Poate fi folosit pentru dezinfectia suprafetelor care necesita o dezinfectie rapida (5 min): in practica medicala si stomatologica, dezinfectia rapida a echipamentului operator intre operatii, ramelor de pat, saltelelor, huselor si a pernelor, cazilor de baie si scaunelor de toaleta, imbracaminte precum halatele, pantofii de operatie, sorturilor de cauciuc. Se pulverizeaza de la aproximativ 30 cm distanta de articole si suprafete, nedil

Număr anunț
DA24946571
Autoritate contractantă
SPITALUL CLINIC C.F. CLUJ (CUI 4288349)
Furnizor / câștigător
BIOSTEC CLINILAB SRL (CUI 11324711)
Cod CPV
24455000-8
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
6.000 RON
Valoare atribuită
6.000 RON
Data publicării
30.01.2020 00:00
Data finalizării
31.01.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

6.000 RON

din 6.000 RON estimat