Atribuită
Cumpărare directă
Mediu AABTL - flacon x 250ml 1. Compozitie: Peptona peptica din carne 15 g Extract de carne 3 g Extract de drojdie 3 g Tiosulfat de sodiu 1 g Lactoza 15 g Cristal viole 0,005 g Albastru de bromtimol 0,08g Agar-agar 12 g Apa distilata ad 1000 ml pH=7,4±0,2 2.Prezentare : Flacon sticla bruna cu 200 ml sau 800 ml mediu lichid. 3.Principiu si interpretare: Mediu este utilizat pentru diferentierea enterobacteriilor,recomandandu-se pentru repicarea de colonii izolate de pe medii selective(indeosebi E.coli enteropatogen) si la efectuarea de uroculturi prin metoda dilutiilor. 4.Recomandari de pastrare: Flacoanele cu mediu se pastreaza la temperaturi sub 30°C. 5.Valabilitate: 24 luni, in limita termenului inscris pe eticheta si in conditii corespunzatoare de pastrare
- Număr anunț
- DA24991913
- Autoritate contractantă
- SPITAL ORASENESC BAIA DE ARAMA (CUI 4337581)
- Furnizor / câștigător
- SANIMED INTERNATIONAL IMPEX S.A. (CUI 15995515)
- Cod CPV
- 24931250-6
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 209,50 RON
- Valoare atribuită
- 209,50 RON
- Data publicării
- 06.02.2020 00:00
- Data finalizării
- 07.02.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.