Atribuită Cumpărare directă

CONTINUT COD 11832 COD 11533 COD 11568 COD 11562 A. Reactiv 1 x 40 ml 1 x 160 ml 1 x 400 ml 1 x 800 ml B. Reactiv 1 x 10 ml 1 x 40 ml 1 x 100 ml 1 x 200 ml COMPOZITIE A.Reactiv: Tris 150 mmol/l, L-alanina 750 mmol/l, lactat dehidrogenaza >1350 U/l, pH 7.3 B.Reactiv: NADH 1.3 mmol/l, 2-oxoglutarat 75 mmol/l, hidroxid de sodiu 148 mmol/l, azida de sodiu 9.5 g/l. ECHIPAMENT ADITIONAL •Analizor, spectrofotometru sau fotometru cu filtru de 340 nm si si cuva de 1 cm termostatabila la 30 sau 37°C PROBA Ser sau plasma, recoltate prin proceduri standard. CARACTERISTICI METROLOGICE •Limita de detectie:1.6 U/l = 0.027 µkat/l •Limita linearitatii: 500 U/l = 8.33 µkat/l. Pentru valori mai mari diluati proba 1/10 cu apa distilata si repetati masurarea •Repetabilitate ( in cadrul unei serii de masurari) Concentratie medie CV n 43 U/l=0.72 µkat/l 1.8% 20 192 U/l= 3.2 µkat/l 2.8% 20 •Reproductibilitate( de la o serie de masurari la alta). Concentratie medie CV n 43 U/l=0.72 µkat/l 5.3% 25 192 U/l= 3.2 µkat/l 2.7% 25 •Sensibilitate:0.3 ?mA*l/U*min = 0.00502 ?mA*l/µkat*min •Veridicitate: rezultatele obtinute cu acest reactiv nu au aratat diferente sistematice prin comparatie cu reactivi de referinta.Detalii a

Număr anunț
DA24992348
Autoritate contractantă
SPITAL ORASENESC BAIA DE ARAMA (CUI 4337581)
Furnizor / câștigător
BIOSYSTEMS DIAGNOSTIC SRL (CUI 17167080)
Cod CPV
33696200-7
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
111,98 RON
Valoare atribuită
111,98 RON
Data publicării
06.02.2020 00:00
Data finalizării
07.02.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

111,98 RON

din 111,98 RON estimat