Atribuită Cumpărare directă

Autoritatea pentru Reforma Feroviara doreste achizitionarea unui abonament lunar pentru utilizarea unui program informatic legislativ (inclusiv actualizare permanenta). Aplicatia trebuie sa fie structurata pe mai multe module: - Legislatia României (inclusiv forma actualizata la zi a actelor modificate); - Jurisprudența României; - Legislatia Uniunii Europene (inclusiv forma actualizata la zi a actelor modificate); - Jurisprudența Uniunii Europene; - Corespondența fiscală; - Coduri, clasificări (CPV, COR, CAEN, CPSA); - Modele de contracte, actiuni in justitie si documente comerciale sau financiare; - Dictionare; - Comentarii-reviste de specialitate. Abonamentul lunar se refera la actualizarea intr-o retea locala si pe 5 calculatoare monopost, situate in acelasi sediu. Perioada abonament: Februarie - Decembrie 2020 (11 luni). Durata contractului: incepand cu data semnarii contractului - luna Februarie 2020, pana la 31.12.2020, cu posibilitatea de prelungire pe o perioada de 4 luni pentru anul urmator, pana la data de 30.04.2021 (conform art. 165, alin. 1 din HG 395/2016 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achizitie publica/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice).

Număr anunț
DA24932328
Autoritate contractantă
Autoritatea pentru Reforma Feroviara (CUI 37314940)
Furnizor / câștigător
COMPANIA DE INFORMATICA NEAMT SRL (CUI 6756055)
Cod CPV
75111200-9
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
2.750 RON
Valoare atribuită
2.750 RON
Data publicării
29.01.2020 00:00
Data finalizării
30.01.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

2.750 RON

din 2.750 RON estimat