Atribuită
Cumpărare directă
Compozitie: g/l Peptona 23,00 Amidon din porumb 1,00 Clorurã de sodiu 5,00 Agar 15,00 Sange defibrinat de berbec 50 – 70 ml pH = 7,3 ± 0,2 Prezentare: Placi Petri cu 18 ml mediu / placa. Principiu si interpretare: Este un mediu foarte bogat, utilizat pentru cultivarea microorganismelor cu cerinte nutritive speciale (streptococci, stafilococi, pneumococi), precum si pentru studiul reactiilor hemolitice. Aceste reactii depind totusi de tipul sangelui adaugat si de pH-ul final al mediului. Geloza Columbia cu sange de berbec da rezultate bune pentru streptococci si stafilococi. Mediul poate fi considerat selectiv si pentru speciile Brucella si Campylobacter. Peptona speciala aduce n
- Număr anunț
- DA24991993
- Autoritate contractantă
- SPITAL ORASENESC BAIA DE ARAMA (CUI 4337581)
- Furnizor / câștigător
- SANIMED INTERNATIONAL IMPEX S.A. (CUI 15995515)
- Cod CPV
- 24931250-6
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 113,94 RON
- Valoare atribuită
- 113,94 RON
- Data publicării
- 06.02.2020 00:00
- Data finalizării
- 07.02.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.