Atribuită
Cumpărare directă
Arhivistul este specialistul în domeniul arhivistic, care coordonează activitatea de arhivă din cadrul unei organizaţii, având ca principale responsabilități crearea şi reînnoirea procedurilor şi instrumentelor specifice managementului documentelor, realizarea lucrărilor de selecționare conform normelor Arhivelor Naționale, precum şi arhivarea electronică a materialului documentar. "Creatorii si deținătorii de documente, persoane juridice, au obligația de a înființa compartimente de arhivă sau de a desemna persoane responsabile cu probleme de arhiva, in funcție de valoarea si cantitatea acestora" conform articolului 31 din Legea Arhivelor Naționale, nr. 16 din 1996. Programul de formare profesională (Cursul) se adresează creatorilor și deținătorilor de documente, instituții publice sau companii private care doresc instruirea personalului însărcinat cu prelucrarea și gestionarea arhivei şi managementul documentelor în format fizic și electronic, precum și persoanelor interesate să cunoască și să activeze în domeniul arhivistic. Durata cursului: 186 ore, din care 63 ore teorie si 123 ore practica. Certificatul de absolvire obținut, respectă legislația actelor de studii din România, oferă angajabilitate în domeniul arhivării documentelor, managementului arhivei fizice și vă permite să activați în cadrul oricărei instituții publice sau private, societăților de arhivare și management al documentelor, muzeelor sau bibliotecilor. Certificatul de absolvire are recunoașt
- Număr anunț
- DA24961492
- Autoritate contractantă
- COMPANIA MUNICIPALA MANAGEMENTUL TRAFICULUI BUCURESTI SA (CUI 37832101)
- Furnizor / câștigător
- ASOCIATIA STEFADINA (CUI 33465282)
- Cod CPV
- 80511000-9
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.596,64 RON
- Valoare atribuită
- 1.596,64 RON
- Data publicării
- 03.02.2020 00:00
- Data finalizării
- 03.02.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.