Atribuită
Cumpărare directă
PACHETUL CONTINE: 1. Control intern calitate micrometoda cu descrierea de mai jos Set pentru controlul intern de calitate al reactivilor si tehnicii de aglutinare in coloana de gel, compus din: 5 flacoane x 4 ml Hematii de testat, de origine umana, in suspensie de 3-5%: Hematia nr. 1 - grup sanguin AB, Rh(D) pozitiv Hematia nr. 2 - grup sanguin O, Rh(D) negativ Hematia nr. 3 - grup sanguin O, Kell pozitiv, R1R2 Hematia nr. 4 - grup sanguin O, Rh(D) slab Hematia nr. 5 - Test Coombs Direct Pozitiv 3 flacoane x 3 ml Seruri de testat, de origine umana: Ser nr. 1 - cu anticorpi iregulari, grup sanguin AB Ser nr. 2 - cu anticorpi iregulari, grup sanguin O Ser nr. 3 - fara anticorpi iregulari, grup sanguin O Toti reactivii contin albumina bovina. Reactiile si rezultatele sunt inscrise in lista anexa ce insoteste fiecare lot de reactivi livrat. Stabilitate de 7 saptamani de la data fabricatiei; la livrare trebuie sa aiba cel putin 6 saptamani valabilitate. Utilizat pentru controlul intern de calitate al procedurilor de lucru si reactivilor aflati in folosinta, compatibili cu echipamentul aflat in dotare cat si a performantei personalului de laborator, in vederea asigurarii acuratetii si securitatii rezultatelor testarilor imunohematologice. Setul va avea o conditionare de maxim 80 teste. Marcaj CE. Se vor prezenta instructiunile originale de utilizare ale producatorului, insotite de traducerea in limba romana si cretificatul de calitate al unui lot de pro
- Număr anunț
- DA25051668
- Autoritate contractantă
- Spitalul Judetan de Urgenta "Mavromati" Botosani (CUI 4557951)
- Furnizor / câștigător
- DIALAB SOLUTIONS SRL (CUI 23818271)
- Cod CPV
- 33696200-7
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 4.823,60 RON
- Valoare atribuită
- 4.823,60 RON
- Data publicării
- 14.02.2020 00:00
- Data finalizării
- 17.02.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.